19-letni mieszkaniec gminy Działdowo podróż samochodem zakończył w rowie

2021-01-15 12:10:43 (ost. akt: 2021-01-15 12:12:14)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Brak należytej ostrożności i niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to skutek zdarzenia drogowego. Przekonał się o tym kierujący osobowym oplem, wobec którego interweniowali policjanci powiatu działdowskiego.
Wczoraj tj.(13.01.2021r.) na trasie Działdowo – Iłowo w miejscowości Narzym Kolonia doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Opel . Na miejscu policjanci zastali leżący pojazd w rowie, który dachował. Pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Według ustaleń Policji mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Mężczyzna był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń, jednak mieszkaniec gminy Działdowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji jak również za nie posiadanie uprawnień do kierowania. Na miejsce również przybyła właścicielka pojazdu która również została ukarana mandatem karnym za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.


Gołoledź na drogach. Kierowco zachowaj ostrożność i ogranicz prędkość! Policja apeluje do kierujących pojazdami o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza w godzinach porannych, gdy widoczność jest jeszcze ograniczona i porze popołudniowo-wieczorowej, gdzie robi się szaro i wymagana jest wzmożona czujność ze strony uczestników ruchu drogowego. Piesi również powinni zachować ostrożność, zwłaszcza przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych. Opady deszczu i śniegu oraz temperatura poniżej zera stopni mogą utrudniać właściwy ruch zarówno pieszych, jak i kierujących, co może stwarzać dodatkowe zagrożenie w postaci upadku, przewrócenia się pieszego lub problemów z hamowaniem przez kierujących pojazdami. Często utrudnieniem w dostrzeżeniu pieszych przez kierujących, szczególnie po zmroku, jest ciemny strój i brak elementów odblaskowych.

Pamiętajmy, to od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo!

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5