Pijany pojechał do sklepu w Płośnicy

2021-01-04 13:23:09 (ost. akt: 2021-01-04 13:27:24)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Tegoroczne świętowanie pożegnania starego i powitania nowego roku było zupełnie inne niż dotychczas. Nie było hucznych imprez i tłumów na ulicach. Przełożyło się to też na mniejszy ruch na drogach i mniejsza liczbę zdarzeń drogowych. Od sylwestrowego wieczoru i przez pierwsze 3 dni nowego roku na Warmii i Mazurach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Wpływ na to miały m.in. liczne kontrole drogowe, w trakcie których policjanci ujawnili, zatrzymali i powstrzymali od dalszej jazdy 45 nietrzeźwych kierowców.
W sobotę 2 stycznia patrol dzielnicowych z Lidzbarka interweniował w gminie Płośnica w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowcy, który podjechał pod sklep i wysiadł z pojazdu w stanie mogącym wskazywać na spożycie alkoholu.

Na miejscu funkcjonariusze zastali w pojeździe marki Citroen Jumpy 45-letniego mieszkańca gminy Płośnica, który siedział za kierownicą pojazdu. Został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że miał blisko 3,5 promila. Mężczyzna twierdził, że to nie on kierował pojazdem tylko w nim przebywał i nie powie, kto nim kierował w chwili zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

O zatrzymaniu powiadomiono Prokuratora Rejonowego w Działdowie. W niedzielę 45-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

/KPP DZIAŁDOWO/

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5