Razem na święta

2020-12-29 13:07:24 (ost. akt: 2020-12-29 13:12:00)

Autor zdjęcia: szkoła

Kolejny już raz, uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie, przystąpili do ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Razem na Święta”.
Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter – uczestnicy musieli działać zdalnie.

Uczniowie Dwójki, w ramach tego działania, przygotowywali na lekcjach plastyki kartki świąteczne, które potem wrzucali do skrzynek mieszkańców Działdowa. Kartki, oprócz symboli świątecznych, zawierały także logo inicjatywy Razem na Święta. Kolejnym działaniem młodych aktywistów z SP2 Działdowo było przygotowanie plakatu świątecznego dla społeczności facebookowej, który zamieszczony został na fanpage Samorządu Uczniowskiego SP2 Działdowo.

Centralnym punktem projektu Razem na Święta i najważniejszym działaniem uczniów Dwójki, było przygotowanie i nagranie filmu z życzeniami świątecznymi dla wszystkich uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników szkoły i osób śledzących fanpage Samorządu Uczniowskiego.

W filmie udział wzięło ośmioro uczniów SP2, aktywnie działających w Samorządzie Uczniowskim na rzecz społeczności tak szkolnej, jak i lokalnej. Film zmontowała przewodnicząca SU – Iga Lewandowska, a udział wzięli: Julia Łuczak, Kacper Nowakowski, Maciej Zasadzki, Bianka Radzanowska, Konrad Walencik, Julia Karska, Joanna Krupska oraz Iga Lewandowska.

szkoła


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5