Grupa HEINZ-GLAS wspiera rodziny osób z niepełnosprawnością intelektualną

2020-12-18 10:00:00 (ost. akt: 2020-12-15 16:09:00)

Autor zdjęcia: HEINZ-GLAS

Święta Bożego Narodzenia i koniec roku to czas zadumy i refleksji, czas na podsumowania. Jest to jednocześnie okazja do nowych planów, marzeń, obietnic, wyjątkowy pod każdym względem tradycyjny symbol początku nowego, lepszego czasu, na który wszyscy tak bardzo liczymy w obecnej pandemicznej sytuacji.
Działdowskie zakłady Grupy HEINZ-GLAS: HEINZ-GLAS Działdowo, HEINZ-PLASTICS Polska oraz 2HD  w tym trudnym dla Wszystkich czasie postanowiły kontynuować swoistą tradycję i również w tym roku przekazały darowiznę na Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie, aby wnieść w życie Wychowanków więcej nadziei, radości.


Za dotychczas przekazane fundusze PSONI mogło kontynuować swoją misję i cel: wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkich obszarach, a w szczególności pomoc w trudnej, kryzysowej sytuacji.


Pomimo trudnych okoliczności epidemiologicznych placówce udało się zorganizować wewnętrzne spotkania pod hasłem „Niepełnosprawni i chcą i mogą”, którym towarzyszyły akcje „Mikrofon dla każdego”, „Dzieło naszych rąk”, gdzie każdy uczestnik mógł zaprezentować to co jest dla niego najważniejsze, co lubi robić, czym może się pochwalić.

Została również zorganizowana wystawa zdjęć podsumowująca i prezentująca twórczość uczestników.


Tegoroczna darowizna z pewnością umożliwi dalszą realizację tak istotnych projektów dla podopiecznych PSONI.


Wielu ludzi szuka pomysłu na to, jak być szczęśliwym. Okazuje się, że jest na to prosty i znany od dawna pomysł – pomagać innym. Pomagając innym, pomagamy sobie.

Izabela Zbrzyzna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5