Niedostosowanie prędkości przyczyną zdarzeń drogowych

2020-12-02 08:00:00(ost. akt: 2020-12-02 17:15:44)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło na skutek niedostosowania prędkości do warunków pogodowych przez kierujących pojazdami.
W poniedziałek (30 listopada) w Priomie kierujący osobowym audi wjechał do rowu w rejonie przejazdu kolejowego. — Jak ustalili prowadzący czynności na miejscu zdarzenia policjanci, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującego autem. Mężczyzna był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Z kolei w Gródkach kierowca seata toledo uszkodził hydrant znajdujący się przy drodze. Do zdarzenia doszło na drodze gminnej, także na skutek niedostosowania prędkości przez kierującego pojazdem do warunków panujących na drodze. Seatem kierował mieszkaniec gminy Płośnica, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawcę zdarzenia policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka.
Gołoledź na drogach. Kierowco zachowaj ostrożność i ogranicz prędkość! Policja apeluje do kierujących pojazdami o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza w godzinach porannych, gdy widoczność jest jeszcze ograniczona i w porze popołudniowo-wieczorowej, gdzie robi się szaro i wymagana jest wzmożona czujność ze strony uczestników ruchu drogowego. Piesi również powinni zachować ostrożność, zwłaszcza przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych. Opady deszczu i śniegu oraz temperatura poniżej zera stopni mogą utrudniać właściwy ruch zarówno pieszych, jak i kierujących, co może stwarzać dodatkowe zagrożenie w postaci upadku, przewrócenia się pieszego lub problemów z hamowaniem przez kierujących pojazdami. Często utrudnieniem w dostrzeżeniu pieszych przez kierujących, szczególnie po zmroku, jest ciemny strój i brak elementów odblaskowych. Pamiętajmy, to od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo!

KPP Działdowo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ars #3015164 | 94.75.*.* 2 gru 2020 08:35

    Nie miał prawa jazdy dostał punkty karne?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5