Kolizje w obrębie stacji paliw

2020-11-27 17:54:48 (ost. akt: 2020-11-27 17:56:42)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło w obrębie stacji paliw. W jednym ze zdarzeń doszło do zderzenia Volkswagena z ciężarowym MAN-em, w drugim udział brali dwaj kierowcy pojazdów Audi 6. Nikt nie ucierpiał. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.
W czwartek (26.11.2020r.) po południu na terenie gminy Płośnica w obrębie stacji paliw na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Przełęk doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że do zderzenia doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę pojazdu marki VW Tiguan na kierującym ciężarowym MAN-em podczas wyjazdu przez kierowcę Volkswagena z terenu stacji paliw na drogę główną. Kierujący pojazdami, mieszkańcy miasta i gminy Lidzbark byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Nieco później ten sam patrol wyjaśniał okoliczności kolizji, do której doszło na terenie gminy Działdowo, również w obrębie stacji paliw w miejscowości Kisiny. Kierujący pojazdem marki Audi mieszkaniec gminy Iłowo-Osada podczas omijania innego pojazdu marki Audi kierowanego przez mieszkańca Działdowa, uderzył w tylny zderzak pojazdu powodując jego uszkodzenie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W obu powyższych przypadkach dla sprawców zdarzeń interwencja Policji zakończyła się na pouczeniu.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przez użytkowników dróg. Szybko zapadający zmierzch i mgły pogarszają widoczność, co przy braku należytej uwagi ze strony kierujących prowadzi do powstawania zdarzeń drogowych.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5