Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie

2020-11-26 17:14:44 (ost. akt: 2020-11-26 17:19:10)
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy w naszej bibliotece „Pod Sową” kilka akcji wspierających czytelnictwo.
Ogłosiliśmy konkursy z nagrodami, w których mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. W ramach konkursów uczestnicy mogli zaprojektować oryginalną zakładkę biblioteczną, a także wykonać pomysłowe zdjęcie reklamujące ulubioną książkę wraz z opisem zachęcającym do jej przeczytania.

Dbając o zasoby księgozbioru bibliotecznego zaprosiliśmy również uczniów do udziału w akcji pod hasłem: „Zostaw ślad po sobie – podaruj książkę bibliotecznej Sowie”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pozyskaliśmy ponad 20 pozycji książkowych dla dzieci i młodzieży. Każda książka została opatrzona cennym wpisem z imieniem i nazwiskiem darczyńcy.

Październik jest również miesiącem Królowej Jadwigi – Patrona naszej szkoły. Z tej okazji w klasach II odbyły się warsztaty czytelnicze oparte na opowiadaniu „Podarunek Królowej Jadwigi”, zaś dzień 9 listopada – Dzień Pisania Listów, wykorzystaliśmy na projektowanie laurek i kart imieninowych dla naszej Patronki.

W październiku odbyło się też w naszej bibliotece drugie w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Nie zrezygnowaliśmy z niego mimo trudnych warunków spowodowanych zdalnym nauczaniem. Tym razem spotkaliśmy się online za pomocą narzędzia internetowego jitsi. meet i rozmawialiśmy na temat ciekawej książki B. Ciwoniuk pt.: „Ania”.

Grupa uczniów z klas 6 i 7 naszej szkoły przygotowała również wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie wirtualną grę miejską o patronce szkoły pt.:„Paląca stopa Królowej Jadwigi”.

Gra powstała jako efekt końcowy warsztatów, które przeprowadziła Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie w ramach projektu „Wszystko gra…”. Podobne działania odbywały się równolegle w innych szkołach podstawowych naszego powiatu.

Projekt „Wszystko gra…”, którego nasza szkoła była partnerem, uzyskał dofinansowanie z programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2020”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Ponadto dofinansowany jest ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Link do gry: https://forms.gle/P7ipg77uk5r6wNy69

Anna Waks

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5