Poniedziałkowe zdarzenia drogowe w powiecie

2020-10-06 14:29:18 (ost. akt: 2020-10-06 14:32:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W poniedziałek (5 października) w miejscowości Narzym w gminie Iłowo-Osada doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Skierowany na miejsce zdarzenia policyjny patrol wstępnie ustalił, że kierujący motorowerem marki Dafier mieszkaniec gminy Iłowo-Osada podczas jazdy prawdopodobnie uderzył w psa, który wybiegł mu na drogę, w wyniku czego przewrócił się. Mężczyzna był trzeźwy i z ogólnymi obrażeniami ciała został zabrany karetką pogotowia do szpitala w Działdowie na obserwację. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie.

Tego samego dnia w poniedziałek (5 października) w Działdowie na jednej z ulic kierująca pojazdem marki Ford Kuga, mieszkanka gminy Działdowo, włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Renault Megane. Pojazdem kierował mieszkaniec Działdowa. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Dyżurny Komisariatu Policji w Lidzbarku w poniedziałek (5 października) otrzymał zgłoszenie o kierowcy Transportera, który uderzył autem w drzewo i odjechał z miejsca. Zdarzenie miało miejsce na jednej z ulic w Lidzbarku. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol policji zatrzymał wskazany pojazd kilka ulic dalej. Pojazdem marki VW Transporter kierował 46-letni mieszkaniec Lidzbarka. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Wkrótce odpowie on za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5