Yankeeesi Działdowo brązowymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

2020-10-06 11:15:03 (ost. akt: 2020-10-06 12:18:30)

Autor zdjęcia: Zdzisław Ziółkowski

Wielki sukces baseballistów Warmii i Mazur na OOM i Mistrzostwach Polski w Kutnie. W dniach 01-04.10 2020 Kutno gościło najlepszych baseballistów z Polski w kategorii U-15
. Nasz zespół Yankees Działdowo awansował do finałów ze swojej strefy bezpośrednio pokonując Mistrza z 2019 Centaury Warszawa 11:10 i Stal BiS Kutno 12:10. Zespół Yankeesów jest najmłodszym zespołem w tej kategorii nie mając w składzie żadnego 15 latka i już sam awans/ po raz trzeci z kolei w finałach OOM/był sukcesem. W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, bardzo dobrze przygotowanej przez organizatorów, faworytami były zespoły z południa Polski- Barons Wrocław i Silesia Rybnik mająca w składzie zawodników grających w Ekstralidze. Tak też się stało, faworyci pewnie pokonali Działdowo / 14:3, 18:3/ i Kutno 25:5 i 19:5/ i walka o medale miała się rozstrzygnąć w niedzielę. My od godziny 9.00 do godz. 13.00 pięciokrotnie podchodziliśmy do meczu. Zespół był mocno zmotywowany i żądny walki o medal jak nigdy dotąd. Mieliśmy walczyć o nasze największe osiągnięcie w kategorii U-15. Niestety , ze względu na obfite opady deszcz nie udało się rozegrać żadnego z pozostałych spotkań. W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wręczono podwójne korony medalistów złotych i brązowych . niestety ulewa , padający deszcz tak zniszczył profesjonalne boiska , że organizatorzy musieli podjąć decyzję co do klasyfikacji.

Klasyfikacja końcowa Finału OOM:
1. KS Silesia Rybnik | Barons Wrocław
3. Stal Kutno | Yankees Działdowo
Odnieśliśmy wspaniały sukces dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego w okresie niezbyt przyjaznym dla sportu. Tym bardziej podziękowania dla zawodników, trenerów, rodziców za piękny wynik. Baseballiści nie po raz pierwszy pokazali,że mają charakter i wolę walki o najwyższe trofea. Za rok osiągniemy optymalny skład kategorii junior młodszy i liczymy, że w roku przyszłym znajdą się środki na przygotowanie kadry , które pozwolą nam walczyć o Mistrzostwo Polski i złote medale Olimpiady Młodzieży. Wszyscy zawodnicy pokazali, że już na tym etapie walczą z faworytami jak „równi z równymi”, cała drużyna która pojechała na finały a także ci, którzy byli w szerokiej kadrze i nie mogli pojechać ze względu na ograniczoną ilość zawodników.

Skład drużyny: Adam Wityczyn, Artur Mikowski, Tomasz Borowiec ,Aleksander Stanisławski, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Nikodem Borowski, Michał Łuniewski, Przemysław Szajdek, Łukasz Ismer, Mikołaj Kruszewski, Kacper Pawluk oraz Milena Wrzecionowska, Igor Balcerzak, Michał Pniewski, Aleksandra Jakóbowska- trenerzy Zdzisław Ziółkowski, Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski.

Zdzisław Ziółkowski


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5