Pasowanie na ucznia w SP 4

2020-10-05 10:01:20 (ost. akt: 2020-10-05 10:02:30)

Autor zdjęcia: Sp4

Drugiego dnia października w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.
Dla dwóch klas pierwszych SP 4 dzień 2 października był wyjątkową okazją, którą tak naprawdę rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą. Uroczystość ślubowania to bardzo ważne wydarzenie, które na stałe wpisało się w szkolną tradycję. Chociaż tym razem ze względu na reżim sanitarny nie było zaproszonych gości, to i tak emocji nie zabrakło. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na przyjęcie ich do grona społeczności Szkoły Podstawowej nr 4.

Pierwszaki ślubowali być dobrymi uczniami, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki i godnie reprezentują imię szkoły. Podczas aktu pasowania pani dyrektor Anna Siedlecka dotykała ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem. W ten sposób uczniowie klasy 1 a i 1b zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Bohaterowie uroczystości zostali obdarowani przez swoje wychowawczynie – panie Izabelę Szczech i Mariolę Kos – dyplomami i rożkami obfitości. Dodatkową atrakcją apelu był występ artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy 3a, pod kierunkiem pani Ewy Wadeckiej. Na zakończenie szczęśliwi pierwszoklasiści, którzy tego dnia powiększyli grono braci uczniowskiej, dumnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Ewa Elbruda


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5