Kolizja dwóch aut i wywrotka motocyklisty

2020-09-25 16:33:37 (ost. akt: 2020-09-30 05:48:01)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie gminy Iłowo-Osada i gminy Działdowo. W jednym ze zdarzeń nieletni kierowca Crossa wywrócił się i z obrażeniami ciała trafił na obserwację do szpitala.
W Iłowie-Osadzie policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki VW Crafter, mieszkaniec gminy Olsztynek, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu marki Fiat Doblo, w wyniku czego najechał na jego tył. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi oraz zatrzymali mu dowód rejestracyjny od pojazdu.

Z kolei policjanci prewencji zostali skierowani do jednej z miejscowości w gminie Działdowo, gdzie według zgłoszenia miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem kierowcy motocykla. Na miejscu policjanci ustalili, iż 17-letni mieszkaniec gminy Działdowo kierował na drodze publicznej motocyklem typu Cross i z nieustalonych przyczyn wywrócił się, na skutek czego doznał licznych otarć. Z uwagi na doznane obrażenia został przetransportowany do szpitala na obserwację.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi działdowska Policja.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5