Zdarzenie drogowe z udziałem skody super i kierowcy skutera

2020-09-17 10:25:33 (ost. akt: 2020-09-17 10:27:05)

Autor zdjęcia: Policja

Na trasie Działdowo-Lidzbark w miejscowości Miłostajki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem skody super i kierującego skuterem. W wyniku potrącenia kierujący jednośladem przewrócił się. Mężczyzna po zdarzeniu stracił przytomność i był reanimowany. To 74-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, którego karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Działdowie. Kierujący skodą, również mieszkaniec powiatu mławskiego, był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu w Lidzbarku.
W czwartek (17 września) dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Działdowo-Lidzbark, w miejscowości Miłostajki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem skody super i kierującego skuterem. Na miejsce skierowano patrol dzielnicowych z Lidzbarka i dwa patrole ruchu drogowego. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący skodą podczas manewru wyprzedzania kierującego skuterem zawadził o kosze wiklinowe zawieszone na bagażniku skutera, w wyniku czego kierujący jednośladem przewrócił się. Kierujący skodą zatrzymał się, by udzielić mężczyźnie pomocy. Kierowca skutera tuż po zdarzeniu rozmawiał z kierowcą skody, a chwilę później stracił przytomność. Uczestnicy zdarzenia natychmiast podjęli reanimację. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, której załoga po przywróceniu czynności życiowych przetransportowała kierowcę skutera do szpitala. To 74-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Kierujący Skodą, również mieszkaniec powiatu mławskiego był trzeźwy.

Nad bezpieczeństwem w miejscu zdarzenia czuwali policjanci ruchu drogowego. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu w Lidzbarku.

(KPP Działdowo / jn / rj)


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Asd #2980756 | 188.146.*.* 5 paź 2020 11:19

    Jakaś nowa skoda wyszła? Skoda super?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Kierowca #2973509 | 10.10.*.* 17 wrz 2020 14:53

    Sam dojeżdżam do pracy z Działdowa i już nie raz mi zmroziło krew w żyłach zachowanie kierowców samochodów osobowych.Na tej trasie jak nie 50 na H to 70 H i tak wkoło całe 25 km ale tych co prędkości przestrzegają to jak by kot napłakał.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5