Kolizja z udziałem rowerzysty i pijany kierowca

2020-09-16 13:46:29 (ost. akt: 2020-09-16 13:49:47)
Policjanci zatrzymali kierowcę, który kierował pojazdem mimo wcześniej wypitego alkoholu. Pracowali również przy kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i kierującej samochodem osobowym.
W Lidzbarku na ulicy Słomiany Rynek doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i kierującej samochodem osobowym. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol dzielnicowych ustalił, że kierujący jednośladem mieszkaniec Lidzbarka wjechał wprost pod wyjeżdżający z drogi jednokierunkowej pojazd marki Renault Clio. Mężczyzna spadł z roweru i z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Działdowie na obserwację. Kierująca autem, mieszkanka Lidzbarka, była trzeźwa i nie doznała żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od Renaulta i sporządzili dokumentację ze zdarzenia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi komisariat policji w Lidzbarku.

Na trasie Kurki – Zakrzewo w gminie Działdowo funkcjonariusze działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada. Mężczyzna kierował motorowerem marki Benzer. Podczas kontroli okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie 55-latka. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument prawa jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz kierowania pojazdami, kara do 2 lat pozbawienia wolności i kara finansowa.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5