Sezon na grzyby w pełni

2020-09-11 09:05:26(ost. akt: 2020-09-11 09:26:23)
Zbiory Mariana

Zbiory Mariana

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Rozpoczął się sezon na grzybobranie. Przy naszych lasach widać wiele zaparkowanych aut i zbieraczy uzbrojonych w wiadra,koszyki.
Warunki atmosferyczne, jakie ostatnio panują sprzyjają wysypowi grzybów. Zbierając te dary lasu należy uważać na kilka rzeczy. Przede wszystkim, aby nie pomylić ze sobą grzybów jadalnych i niejadalnych. Dla grzybiarzy, którzy przez wiele lat chodzą po lasach w poszukiwaniu grzybów nie jest to problemem, ale początkujący może popełnić błąd... Niektóre grzyby niejadalne wyglądają niemalże tak samo jak jadalne, różni je mały szczegół. Jeśli nie jesteśmy pewni, lepiej nie zbierajmy takiego grzyba.

Mogłoby się wydawać, że grzybobranie jest idealnym sposobem na odstresowanie się i spędzenie miłego czasu w spokojnej atmosferze. Okazuje się, że nie zawsze. Policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że… jeleń zaatakował czworo grzybiarzy. Pomoc wezwała kobieta, której jako pierwszej udało się uciec z opresji. Agresywne zwierzę poturbowało jednego z mężczyzn.

Uszanujmy dzikie zwierzęta. Nie śmiećmy, nie hałasujmy!

Więcej "grzybowych informacji" w przyszłym wydaniu Gazety Działdowskiej!


Kahu

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5