Groził pozbawieniem życia i żądał wydania pieniędzy

2020-09-03 09:19:09(ost. akt: 2020-09-05 20:11:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Mieszkaniec Działdowa groził pozbawieniem życia mężczyźnie z gminy Iłowo-Osada i członkom jego rodziny. 26-latek żądał wydania pieniędzy i został zatrzymany przez policyjny patrol. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec działdowianina policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.
Prokuratura rejonowa w Działdowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym wobec 26-letniego działdowianina.

Mężczyzna jest podejrzany o to, że w okresie od 24 do 30 sierpnia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grożąc zamachem na życie i zdrowie mieszkańca gminy Iłowo-Osada i członków jego rodziny, żądał przekazania mu kwoty 3 tys. złotych. Chwilę później został zatrzymany przez patrol Policji i osadzony w pomieszczeniach działdowskiej komendy.

Podejrzany o wymuszenie rozbójnicze, czynu tego dopuścił się przed upływem 5-ciu lat odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5