Pijani kierowcy - weekend na drogach

2020-08-24 13:31:13(ost. akt: 2020-08-24 13:34:13)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: policja

W piątek (21 sierpnia) około godz. 17:45 oficer dyżurny działdowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu do którego doszło na drodze gruntowej w kompleksie leśnym przylegającej do miejscowości Narzym. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motorowerem marki Qungqi przewrócił się i potrzebował pomocy medycznej. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został przetransportowany  karetką pogotowie do szpitala w Działdowie. Motorower został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę około godz. 12:30 działdowscy policjanci w miejscowości Kurki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Barton. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna znajduje się po użyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili kierującemu  dalszą jazdę i sporządzili dokumentację do sądu. 

W niedzielę około 20:30 oficer dyżurny działdowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego rowerem miejscowości Uzdowo. Skierowany na miejsce patrol  ruchu drogowego zastał zgłaszających, którzy przekazali im nietrzeźwego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci uniemożliwili kierującemu  dalszą jazdę i sporządzili dokumentację do sądu. 

Natomiast kolejny pijany kierowca został ujawniony przez funkcjonariuszy około godz. 12:00 w miejscowości Rybno. Kierujący osobowym VW Passat, popełnił szereg wykroczeń drogowych . Został zatrzymany na terenie  jednej z posesji Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia.  

Tego samego dni około godz. 23:50 działdowscy policjanci  podczas wykonywania czynności na jednej ze stacji paliw na terenie gminy Działdowo ujawnili kierującego samochodem marki VW Polo. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkohol, przy tym zachowywał się bardzo agresywnie nie chciał wykonywać  poleceń funkcjonariuszy. W tym przypadku została pobrana krew do badań, mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

KWP

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5