Posiadali przy sobie narkotyki

2020-08-18 12:15:53(ost. akt: 2020-08-19 08:52:23)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Każda forma kontaktu z narkotykami jest szkodliwa. Dlatego ich posiadanie, produkcja i udostępnianie innym osobom jest zabronione i ścigane przez wymiar sprawiedliwości.
W minioną sobotę (15 sierpnia) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Działdowa pełnili służbę na terenie gminy Iłowo – Osada, gdy zauważyli pojazd marki Audi, który postanowili skontrolować. W pojeździe znajdowało się trzech młodych mężczyzn. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili u 18-latka jeden woreczek foliowy z zawartością białego proszku, natomiast u 16-latka tabletki ecstasy i jeden woreczek  foliowy z białym proszkiem. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyźni zostali zatrzymani i  przewiezieni do KPP w Działdowie celem wykonania niezbędnych czynności. Wobec nieletniego  zostanie sporządzony wniosek do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie chłopaka. Z kolei 18-latek odpowie już jako osoba dorosła przed sądem karnym.

Jeszcze tego samego dnia policjanci patrolujący jedną z ulic miasta Działdowa zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu dziwnie zaczął się zachowywać. Postanowili go wylegitymować. Jak się okazało funkcjonariusze ujawnili u 29-latka woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. Mężczyzna został przewieziony do KPP w Działdowie w celu wykonania niezbędnych czynności. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina.

KWP

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5