Posiadali przy sobie narkotyki

2020-08-10 12:58:23(ost. akt: 2020-08-10 13:00:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

W piątek (7 sierpnia) działdowscy kryminalni podczas prowadzonych działań na terenie gminy Płośnica interweniowali wobec 22-letniego mieszkańca Działdowa, u którego znaleźli woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został  zatrzymany i przewieziony do KPP w Działdowie celem wykonania niezbędnych czynności.


Tego samego dnia w tym samym miejscu funkcjonariuszy interweniowali kolejny raz tym razem wobec 23- letniego mieszkańca Torunia, gdzie na  podstawie szeregu  przeprowadzonych czynności uzyskali, że może on posiadać przy sobie narkotyki. Nie mylili się. Ujawnili przy nim sześć zawiniątek papierowych z zawartością zielonego suszu oraz jedno zawiniątko z substancją psychotropową. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sadem. Każdemu z nich grozi kara 3 lat pozbawienia wolości.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5