Podejrzany o stosowanie przemocy musi meldować się na policji

2020-08-10 08:45:48(ost. akt: 2020-08-10 09:13:13)

Autor zdjęcia: Pixabay

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się zastosował prokurator prokuratury rejonowej w Działdowie wobec 41-latka z Działdowa, który jest podejrzany o stosowanie przemocy względem swojego ojca. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwo znęcania się nad bliskimi.
Prokurator rejonowy z Działdowa zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego i zakazu zbliżania się wobec działdowianina, podejrzanego o to, że w okresie od marca 2020 r. do 02.08.2020 r. w Działdowie znęcał się nad swoim ojcem. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których znieważał swojego ojca słowami powszechnie uznanymi z obelżywe oraz groził popełnieniem przestępstwa na jego szkodę. W rodzinie prowadzona była procedura Niebieskiej Karty. Podejrzany o stosowanie przemocy 41-latek był już wcześniej karany za przestępstwo znęcania się nad bliskimi i w związku z tym odbywał karę pozbawienia wolności w ciągu ostatnich 5 lat.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą, podlega karze pozbawienia wolności do 5 lat. Gdy sprawca dopuszcza się tego czynu w warunkach recydywy, w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, kara ta może wynieść nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.


KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5