Bella jest członkiem rodziny!

2020-07-30 16:00:00 (ost. akt: 2020-07-31 09:56:34)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

To już koniec naszego konkursu na Super Psa 2020. Zwyciężyła Bella - psi przyjaciel, członek rodziny państwa Potorskich. Pies niezwykły, samą obecnością poprawia humor i pomaga rodzinie. Poznajcie bliżej tego SUPER PSA!
Każdy właściciel myśli, że ma najlepszego psa na świecie... i każdy z nich ma rację! Nasza zwyciężczyni dla swojej rodziny jest również najlepsza, wymarzona. Bella mieszka z rodziną w miejscowości Gralewo-Stacja. To labrador. Psy tej rasy są przyjazne, łagodne i serdeczne. Szybko się oswajają i przywiązują do innych zwierząt oraz do ludzi. Są idealne dla rodzin z dziećmi, bo są cierpliwe i wyrozumiałe. To psy niezwykle lojalne i oddane. Ten opis zdecydowanie pasuje do Belli. Sama obecność psa wiele wnosi do życia człowieka. Dlaczego pani Edyta zgłosiła ją do naszego konkursu?

— Chciałam, żeby większość osób się zainteresowało psami, szczególnie tą rasą. Bellę wzięliśmy specjalnie dla męża, bo jest osobą niepełnosprawną, jeździ na wózku inwalidzkim. Przygarnięcie Belli okazało się strzałem w dziesiątkę, traktujemy ją jak członka rodziny. Jesteśmy z niej bardzo dumni i chcieliśmy, żeby zobaczyło ją większe grono ludzi — wyjaśnia Edyta Potorska.

Powiedzenie "pies jest najlepszym przyjacielem człowieka" i tym razem potwierdza swoją autentyczność. Bella pomaga rodzinie, szczególnie niepełnosprawnemu mężowi pani Edyty.

— Tak naprawdę wystarczy tylko jej obecność. Mąż dba o nią, zajmuje się nią. Przebywanie z Bellą, zabawa z nią wiele daje i pomaga. Nasz syn jest zachwycony psem. To głownie z myślą o nich, mężu i synu, wzięliśmy Bellę do domu. To naprawdę był nasz najlepszy wybór — dodaje właścicielka Belli. Psy uczą człowieka wielu rzeczy, przede wszystkim empatii, ale też i tego, że trzeba się cieszyć z najmniejszych rzeczy! Właściciele psów na pewno wiedzą o czym mowa. Powrót do domu, nawet po 10- minutowej nieobecności sprawia, że pies wariuje ze szczęścia. Bella jest jeszcze młodym, około rocznym psem. Uwielbia się wygłupiać, wariować i oczywiście bawić się!

— Bella szaleje za piłką. Zabawa z piłką to najlepsza rzecz dla Belli. Uwielbia też pływać, gdy widzi taką możliwość od razu wskakuje do wody — opowiada pani Edyta. Wygrana w naszym plebiscycie będzie dla rodziny Potorskich wyjątkową pamiątką, a miano Super Psa 2020 z pewnością przyprawi ich o dumę. — Bardzo cieszę się z wygranej. Cały czas śledziliśmy plebiscyt, staraliśmy się zaangażować w niego jak najwięcej osób, zachęcaliśmy do głosowania. Głosowali głównie znajomi i rodzina — kończy pani Edyta. Gratulujemy Belli i życzymy dużo zabaw z piłką... najlepiej w wodzie ;)!

Katarzyna Wiśniewska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5