Prowadzili po alkoholu

2020-06-19 14:47:43 (ost. akt: 2020-06-19 14:50:48)
Policjanci dokonują systematycznej kontroli stanu trzeźwości kierujących. Niestety nie każdy z nich pamięta o tym, że wsiadając za kierownicę należy być trzeźwym. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie kierującego doprowadzić może do tragedii.
Wczoraj (18 czerwca) na ulicy Olsztyńskiej w Działdowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem dostawczym marki Renault. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy pojazdu okazało się, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy, za co grozi kara grzywny. Policjanci uniemożliwili kierującemu Renault dalszą jazdę i sporządzili dokumentację dla sądu.

Ci sami policjanci również w Działdowie, ale na innej ulicy zatrzymali następnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem, to mieszkaniec Działdowa, który jechał motorowerem marki KYMCO. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Również w tym przypadku mężczyźnie uniemożliwiono dalsza jazdę.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Sprawcy tego czynu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara finansowa minimum 5 tys. złotych.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5