Wystawa on-line Ryszarda Makszyńskiego w naszej bibliotece

2020-05-13 12:18:17 (ost. akt: 2020-05-13 12:19:57)

Autor zdjęcia: UM Działdowo

Mimo obecnej sytuacji, nie rezygnujemy z naszych planów. Od 8 maja specjalnie dla naszych użytkowników, prezentujemy wystawę on-line fotografii Ryszarda Makszyńskiego (link poniżej) – mówi Justyna Lytvyn, dyrektor MBP w Działdowie.


Ryszard Makszyński – rocznik 1952, emeryt z Lubawy. Od 1975 r. mieszka w Działdowie. Fotografią interesował się od najmłodszych lat. Pierwszą swoją ciemnię urządził w łazience wywołując zdjęcia czarno białe 6×6 techniką stykową wykonane aparatami „DRUH” i „START 66” . Następnie fotografia małoobrazkowa i aparaty takie jak „SMIENA 8”, „SOKÓŁ AUTOMAT-2” i „ZENIT ET”. Obecnie używa aparatów cyfrowych a większości wykonanych prac to fotografia przyrodnicza.
W 2013 roku wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Pociąg do Ekologii”, wyróżnienie na Wystawie Dorobku Artystycznego Twórców Nieprofesjonalnych Powiatu Działdowskiego Lidzbark 2019. I – miejsce w konkursie Wielkie Kopiowanie Mistrza Skurpskiego. Wystawy fotograficzne Mława, Grudziądz, dwukrotnie w Działdowie i Lidzbarku.
Jego fotografie znalazły się w publikacjach takich jak: „Walory Przyrodnicze Powiatu Działdowskiego”, „Znane i Mniej Znane ciekawe miejsca i miejscowości w powiecie działdowskim” do tekstu Benedykta Zygmunta Perzyńskiego oraz „Po Działdowie przewodnik niezwykły” praca zbiorowa. „Z Gminą Działdowo na turystycznym szlaku” pod redakcją Mariana Andrzeja Odachowskiego. Zapis kronikarski „KS Dekorglass Działdowo Droga do sukcesu” autor Ładysław „Elek” Cichosz oraz Działdowski Almanach Poezji.
Większość swojego czasu po za pracą zawodową poświęcał na działalność społeczna za którą otrzymał wyróżnienia: Złoty Krzyż za zasługi dla ZHP, Odznaczenie za zasługi Warmińsko Mazurskiej Chorągwi ZHP, Srebrna Odznaka PZK, Działdowska Katarzynka, Bursztynowy Łuk, Podziękowanie od Wiceprezesa Rady Ministrów.

UM Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5