21-latka dachowała w drodze do pracy. Miała blisko promil alkoholu w organizmie

2020-04-28 12:40:34 (ost. akt: 2020-04-28 12:44:13)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dzisiaj rano na trasie Koszelewy-Gralewo Wieś w gminie Rybno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Opel Merita. Na miejscu policjanci zastali leżący w rowie na dachu pojazd oraz kierującą autem 21-letnią mieszkankę gminy Rybno.

Według wstępnych ustaleń, kobieta kierując samochodem osobowym marki Opel, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, która wybiegła na drogę, gwałtownie skręciła pojazdem po czym wpadła w poślizg, straciła nad nim panowanie i auto wywróciło się na bok, a następnie dachowało.

Policjanci poddali kierującą badaniu stanu trzeźwości, które wykazało blisko promil alkoholu w jej organizmie. Z uwagi na obrażenia ciała kobiety powstałe na skutek uderzenia autem karetka pogotowia przetransportowała ją do szpitala w Działdowie na badania i obserwację. Policjanci zatrzymali 21-latce prawo jazdy, które posiadała od niespełna 2,5 roku.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie wyda wobec sprawcy ww. przestępstwa zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat. Ponadto sprawcę czeka kara finansowa w wysokości minimum 5 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5