28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Działdowie!

2020-01-10 08:20:58 (ost. akt: 2020-01-10 08:23:06)
Grażyna Binek

Grażyna Binek

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W niedzielę (12 stycznia) rusza 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Działdowie finał połączony jest już tradycyjnie z rozstrzygnięciem, w tym roku dziewiętnastej już edycji, Świątecznego Konkursu.
Celem tegorocznego finału WOŚP jest zebranie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji.

W Działdowie i gminie na ulice wyjdzie 110 wolontariuszy, którzy będą zbierać do puszek pieniądze na szczytny cel. Będzie można ich spotkać w godz. 8.00-20.00. Również i w tym roku będzie dostępny terminal, do płacenie kartą.

Finał Orkiestry odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły. Szefem sztabu jest Marcin Król.

Podczas finału zapraszamy serdecznie na program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Miejskiego Domu Kultury w Działdowie (bajka „Czarownica z Bełdan”, godz. 16.00).

A od godz. 18.00 rozpoczną się licytacje i rozstrzygnięcie Świątecznego Konkursu. Tradycyjnie na uczestników konkursu będzie czekało mnóstwo atrakcyjnych nagród i niespodzianek. Do wygrania m.in. laptop, konsola do gier, tablet, trzy drukarki, rowery i wiele innych. Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić zakupy na min. 20 zł w wyznaczonych punktach (więcej w regulaminie poniżej).

– Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Spędźmy ten dzień razem i zróbmy coś dobrego dla innych – mówi Piotr Adrowski, pomysłodawca Świątecznego Konkursu.

Po zakończeniu licytacji i finale Świątecznego Konkursu zobaczymy pokaz fajerwerków – światełko do nieba.

UM Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5