Sylwester i Nowy Rok na drogach powiatu

2020-01-02 12:23:31(ost. akt: 2020-01-02 12:26:00)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Gdy jedni świętują koniec roku i hucznie witają nowy, inni - m.in. policjanci – czuwają w tym czasie nad tym, by zabawa skończyła się bezpiecznym powrotem jej uczestników do domów. Niestety wśród bawiących się znajdują się tacy, którzy pijąc przy tej okazji przeceniają swoje możliwości, albo pod jego wpływem podejmują bezmyślne i nieodpowiedzialne decyzje. To właśnie one najczęściej są powodem do późniejszych policyjnych interwencji.
W sylwestrowy wtorek (31 grudnia) na drodze między Uzdowem a Rozdrożem, kierujący osobową Mazdą 23-letni mieszkaniec gminy Płośnica, aby uniknąć zderzenia ze spadającą na jezdnię gałęzią zjechał z jezdni na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Razem z nim samochodem podróżował 20-letni mieszkaniec Działdowa. W wyniku zdarzenia kierujący oraz pasażer z urazami kończyn dolnych zostali przewiezieni do szpitala w Działdowie.

W Nowy Rok w Działdowie patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej 26-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który jak się okazało kierował Audi A4 będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i wkrótce odpowie on za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5