Kolizje z udziałem kierujących pojazdami osobowymi

2019-12-10 16:40:43(ost. akt: 2019-12-10 16:43:32)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Mimo wielu przestróg i apelów policji o ostrożną i rozważną jazdę, nadal nie brakuje zdarzeń, których główną przyczyną jest brak ostrożności ze strony kierujących pojazdami.
Policjanci z Komisariatu w Lidzbarku wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło przy kościele św. Wojciecha w Lidzbarku. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi A6 mieszkaniec Lidzbarka nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Renault Megane i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierującemu renówką nic się nie stało. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny od pojazdu audi, z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

W Działdowie policjanci ruchu drogowego interweniowali w związku z kolizją z udziałem samochodu osobowego i autobusu. Na ulicy Olsztyńskiej kierujący autobusem marki BOVA mieszkaniec powiatu ostródzkiego podczas wykonywania skrętu w lewo uszkodził prawidłowo zaparkowany samochód osobowy marki Renault. Właścicielka pojazdu poinformowała o zdarzeniu policję. Kierującego autobusem policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Z kolei w Działdowie na ulicy Grunwaldzkiej zderzyły się dwa samochody. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol działdowskiej drogówki ustalił, że kierujący pojazdem marki VW Passat nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go innego pojazdu marki VW Passat, w wyniku czego uderzył w jego tył. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy gminy Działdowo i gminy Rybno. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Policja przypomina o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu. Pamiętajmy, że poruszając się za innym pojazdem nie powinniśmy jechać na tzw. „zderzaku”, bo wystarczy, że kierujący autem zahamuje, a oddzielający nas zbyt krótki dystans nie wystarczy na właściwą reakcję z naszej strony, co może skutkować najechaniem aut na siebie i kolizja gotowa. Również podczas wykonywania manewru cofania, zwłaszcza na placach parkingowych w obrębie sklepów, gdzie skupisko pojazdów jest znacznie większe, szczególnie w okresie przedświątecznym czy w niedziele handlowe, należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość. Przy słabej widoczności czy braku pewności, co do zachowania bezpiecznej odległości podczas cofania warto poprosić o pomoc inną osobę.

KPP Działdowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5