Nietrzeźwi za kierownicą

2019-11-27 08:10:01(ost. akt: 2019-11-27 08:12:43)
Kierujący pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, natomiast kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości popełnia wykroczenie. Jak pokazuje życie, przepisy przepisami a zachowanie kierujących sobie.
Za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie trzech mieszkańców powiatu działdowskiego zatrzymanych podczas kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego.

W jednej z miejscowości w gminie Działdowo funkcjonariusze ruchu drogowego z Działdowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata punto. Pojazd prowadził 47-letni mieszkaniec gminy Płośnica. Badanie stanu trzeźwości kierującego autem wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i zatrzymali mu dokument prawa jazdy. 47-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów i kara finansowa minimum 5 tys. złotych.

Następnie ten sam patrol ruchu drogowego w miejscowości Rybno na jednej z ulic zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Vectra. Za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec gminy Rybno. W tym przypadku przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego autem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał ważnego badania technicznego pojazdu. 38-latkowi policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy.

Także w tym przypadku kierujący oplem odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Z kolei w Iłowie -Osadzie funkcjonariusze działdowskiej drogówki ujawnili nietrzeźwego rowerzystę. 29-latek został zatrzymany na jednej z ulic w miejscowości do kontroli drogowej. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny i zakaz kierowania pojazdami innymi niż mechaniczne.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5