Tragiczny pożar w Działdowie

2019-11-24 05:20:21 (ost. akt: 2019-11-24 05:19:41)

Autor zdjęcia: archiwum KP PSP Działdowo

23 listopada 2019 r. kilkanaście minut po godz. 5, do SKKP w Działdowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w m. Działdowo.
Po przybyciu do miejsca zdarzenia 2 zastępów JRG w Działdowie, ZRM oraz patrolu policji, potwierdzono pożar na parterze budynku jednorodzinnego. Potwierdziła się również informacja, że wewnątrz pomieszczenia objętego pożarem, znajduje się starsza osoba, dwie pozostałe zdołały się ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków.

W czasie prowadzenia działań gaśniczych, strażacy odnaleźli poszkodowaną kobietę. Po ewakuacji przekazali nieprzytomną kobietę obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego, który u poszkodowanej rozpoznał brak obecności podstawowych funkcji życiowych, a w ślad z tym rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Pomimo wysiłków zespołu pogotowia, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Wyjaśnieniem okoliczności pożaru zajmuje się funkcjonariusze KPP w Działdowie pod nadzorem prokuratora.

W działaniach uczestniczyli: 2 zastępy JRG, 1 zastęp OSP, ZRM „S”, patrol policji, Naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP w Działdowie oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Działdowie.

Opracował: mł. kpt. Damian Mackiewicz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5