Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy

2019-11-18 14:39:32 (ost. akt: 2019-11-18 14:47:00)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Niestety wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych i bezmyślnych kierowców, którzy na drogach pojawiają się będąc pod wpływem alkoholu...
W sobotę (16 listopada) w Działdowie na Placu Mickiewicza patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 34-letniego mieszkańca gminy Działdowo, który kierował samochodem marki Renault Megane.
Podczas badania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Podczas kontroli mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna musi liczyć się teraz z utratą prawa jazdy i sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

W gminie Płośnica patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej 26-letniego mieszkańca tej gminy, który kierował samochodem osobowym marki Opel Astra będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 26-latek odpowie za wykroczenie i przestępstwo.

Po ujęciu obywatelskim policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Iłowa-Osady, który kierował autem pod działaniem alkoholu. Mężczyzna został ujęty przez mieszkańca jednej ze wsi z terenu gminy Iłowo-Osada. Mieszkaniec wsi zatrzymał pojazd i uniemożliwił dalszą jazdę 48-latkowi, który poruszał się pojazdem marki VW Passat. Następnie o zdarzeniu poinformował policję, która na miejscu zbadała stan trzeźwości mężczyzny. W tym przypadku badanie wskazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że kierujący volkswagenem miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi przez Starostę Żuromińskiego. Nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18lostopada) na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Mławka w gminie Iłowo-Osada kierujący pojazdem marki Opel Astra uderzył w drzewo. Na miejsce skierowano patrol prewencji z Działdowa. Policjanci ustalili, że kierujący oplem 29-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego dachował i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący poddany badaniu na stan trzeźwości miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5