Wystawa autorstwa Hanny Iwanów „Moje akwarele”

2019-11-04 16:23:00 (ost. akt: 2019-11-04 16:25:34)
Wystawa

Wystawa

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie pojawiła się nowa wystawa autorstwa Hanny Iwanów „Moje akwarele”. Serdecznie wszystkich zapraszamy do zwiedzania ekspozycji, która od 1 listopada do 31 grudnia będzie dostępna dla wszystkich w Mediatece
Hanna Iwanów jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej i S.K.O na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, emerytowana nauczycielka fizyki (Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie). Mieszka w Burkacie. Malowaniem zainteresowała się po przejściu na emeryturę. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Początki jej twórczości sięgają lat dziewczęcych. Szkicowała, projektowała i wytwarzała przedmioty artystyczne i ozdoby. Za działalność plastyczną pani Hanna otrzymywała nagrody i wyróżnienia. Obecnie zajmuje się techniką akwareli i akrylu, maluje przede wszystkim pejzaże i kwiaty. Jej prace cieszą się dużą popularnością.

Jak sama mówi malowanie jest dla niej „odskocznią od codziennych zajęć”. Tematy do malowania czerpie z najbliższego otoczenia. Inspiracją są także fotografie przyjaciół i znajomych.

UM Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5