Potrącił i uciekł, po kilku dniach został zatrzymany!

2019-10-25 13:00:00(ost. akt: 2019-10-26 11:42:57)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W miniony czwartek (17.10.) na drodze wojewódzkiej nr 544 na odcinku prowadzącym z Lidzbarka do Wielkiego Łęcka w powiecie działdowskim, około godz. 18:00 doszło do potrącenia rowerzystki przez nieustalonego wówczas kierowcę, który nie zatrzymując pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia.
W wyniku zdarzenia kierująca rowerem doznała licznych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala w Działdowie. Na miejscu znajdowały się elementy karoserii należące do pojazdu, który brał udział w zdarzeniu.

Policjanci ustalili prawdopodobną markę pojazdu i rozpoczęli pracę nad ustaleniem jego kierowcy, m.in. poprzez zamieszczenie komunikatu w lokalnych mediach. W poniedziałek działdowscy funkcjonariusze zostali poinformowani, że dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy ustalił, że sprawcą tego zdarzenia może być mieszkaniec podległego mu rejonu służbowego. Jeszcze tego samego dnia brodniccy kryminalni w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili w garażu zaparkowany pojazd z widocznymi uszkodzeniami karoserii oraz szyby czołowej. Mężczyzny nie było w miejscu zamieszkania. Około północy podejrzany sam zatelefonował do policjantów, że jest w domu.

Funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego brodniczanina w policyjnym areszcie, a pojazd zabezpieczyli do dalszej dyspozycji. Mężczyzna w trakcie zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. We wtorek (22.10.2019) podejrzany został przekazany policjantom z Komisariatu Policji w Lidzbarku, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

W środę policjanci z Lidzbarka pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie przeprowadzili czynności wyjaśniające z zatrzymanym. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, w następstwie którego pokrzywdzona doznała licznych obrażeń ciała, które to przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Nie ustalono, czy w chwili zdarzenia był on trzeźwy.

Ucieczka z miejsca zdarzenia stanowi przesłankę do zaostrzenia odpowiedzialności wobec sprawcy wypadku komunikacyjnego, co w tym przypadku skutkuje nawet 4,5 rocznym pobytem mężczyzny za kratkami.

Niewykluczone, że z uwagi na trwające leczenie pokrzywdzonej i rokowania, co do jego dalszego przebiegu, kwalifikacja prawna przestępstwa postawionego mężczyźnie we wstępnym etapie postępowania może w czasie ulec zmianie na surowszą. Jeśli opinia lekarza biegłego wykaże, że na skutek odniesionych w wypadku obrażeń i ich następstw pokrzywdzona w konsekwencji doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mężczyzna może odpowiadać za spowodowanie wypadku, w następstwie którego pokrzywdzona została narażona na ciężki uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Działdowo

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nowe nomexy dla strażaków z Mławy #2812733 | 81.168.*.* 1 lis 2019 14:48

  Wkrótce do mławskich strażaków trafi dziewięć nowych kompletów ubrań specjalnych – piaskowych nomexów, zgodnych z nowym rozporządzeniem ministra MSWiA. W Lidzbarku z budżetu wydaje się ile kasy na nowe ubrania dla strażaków a ile w Mławie.W Mławie jak wynika z artykułu wydano tylko 3 tysiące bo reszta jest z dotacji 30 tys. Lidzbark dał dupy,kupują za grubą kasę ze swojego budzetu hahahahaha Komentarz poniżej dotyczy zakupu ubrań dla strażaków Mławy a nie Lidzbarka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. budżet obywatelski Lidzbarka #2812729 | 81.168.*.* 1 lis 2019 14:41

  Na ich zakup starostwo pozyskało 30 tys. zł dotacji z funduszu ochrony środowiska. Razem z własnym wkładem powiatu zakupy mają kosztować ponad 33 tys. zł. W tym roku zmieniły się przepisy dotyczące ubrań bojowych dla Państwowej Straży Pożarnej. Te nowe mają być w kolorze piaskowym, z nowym układem taśm ostrzegawczych, kieszeni itp. W mławskiej komendzie straży mniej więcej połowa strażaków dysponuje już nowymi ubraniami, a więc jeszcze jakiś czas będziemy widzieć strażaków prowadzących działania w różnych ubraniach bojowych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Dzielnicowy #2809561 | 31.0.*.* 25 paź 2019 14:43

  Dzielnicowy z Brodnicy premia duża :)

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5