Działdowscy Fani Czterech Kółek

2019-10-27 16:00:00(ost. akt: 2019-10-26 20:54:39)
Damian Jabłoński i Maciej Lipka od dzieciństwa są fanami motoryzacji. Swoją pasją chcą dzielić się z innymi. Dlatego też założyli grupę Cars Team Działdowo. Dzięki niej fani samochodów tuningowanych i zabytkowych mogą się spotkać i wymienić doświadczeniami.
Wiek nie ma znaczenia. Najważniejsza jest pasja do samochodów i rewelacyjna atmosfera na zlotach. O fascynacji motoryzacją rozmawiałam z miłośnikami wyjątkowych aut - Damianem Jabłońskim i Maciejem Lipką.

Jak zaczęła się Wasza przygoda z samochodami? Skąd takie zainteresowania?
Nasza przygoda z samochodami zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy oglądaliśmy kanały motoryzacyjne. Później organizowaliśmy ze znajomymi wypady na małe spoty w najbliżej okolicy. To nam jednak nie wystarczało i pojawiła się chęć wzięcia udziału w większych imprezach takich jak Auto Moto Arena w Ostródzie, czy też Carslovers Ciechanów. W ten sposób pasja do motoryzacji weszła nam w krew i tak zostało do dzisiaj.

Wymarzony samochód?
Hmm...szczerze powiem, że nie mam swojego wymarzonego auta. Posiadam jeden dobry samochód i jest wystarczający. Jeśli jednak miałbym wybrać, chciałbym mieć też jakieś zabytkowe auto.

Jesteście założycielami Cars Team Działdowo. Jaki jest cel tej grupy?
Tak, założyliśmy grupę Cars Team Działdowo, w której znajduje się jeszcze kilka innych osób. Jaki mamy cel? Naszym celem jest reprezentowanie naszego miasta na różnych spotach, zlotach bądź piknikach rodzinnych. Chcemy pokazać, że u nas też są ciekawe auta tuningowane oraz zabytkowe.

Skąd pomysł na zloty miłośników motoryzacji w Działdowie?
Pomysł na organizację zlotów w naszym mieście przyszedł nam do głowy bardzo spontanicznie. W najbliższej okolicy nie ma takich wydarzeń. Dlatego też stwierdziliśmy, że warto byłoby spróbować zorganizować zlot w naszym mieście. Dzięki pomocy naszego pana burmistrza i prezesa Działdowskiej Agencji Rozwoju udało się i będziemy dalej działać w tym kierunku.

Na jakich innych zlotach byliście?
W tym roku byliśmy na około 10 zlotach. Były to m.in. Low Division w Chomiąży Szlacheckiej, Volkstreffen w miejscowości Warzenko, Wor Team w Ostrowi Mazowieckiej, Vag Sierpc w Sierpcu., Illegal Stage w Sompolnie, Carslovers w Ciechanowie, Ogólnopolski zlot Fiatów, LCTM w Małdytach, 126p w Giżycku i wiele innych.

W zeszłym roku robiliście kalendarz i organizowaliście akcję charytatywną. Czy planujecie to powtórzyć?
W tym roku również tworzymy kalendarze. Odbędzie się także zbiórka. Tym razem już nie dla Domu Dziecka, lecz w ramach pomocy schronisku dla zwierząt. Mamy nadzieję, że każdy nas wspomoże i da coś od siebie.

Jakie macie plany na rozwój grupy?
Planów jest dużo. Póki co, najważniejsze jest to, żeby założyć stowarzyszenie. Chcemy, żeby ludzie podchodzili do nas z szacunkiem i nie myśleli o nas źle.

Najciekawsze modele jakie widzieliście to?
Najciekawsze modele jakie widzieliśmy to VW Passat CC z Olsztynka w bardzo pięknym kolorze kameleon, Ford Mustang z 1978 roku, Fiat Seicento o bardzo mocnym poszerzeniu na feldze - 11 cali. Było naprawdę dużo ciekawych projektów, na których warto było zawiesić oko.

Czy stuningowaliście własne auta?
Powiem szczerze, że miałem kilka aut, które sam robiłem. Jednak czas nie pozwalał mi na to, aby je dokończyć. Dlatego też stwierdziłem, że chyba lepiej będzie jak już kupię autko zrobione. Tak też zrobiłem i jedyne co zmieniłem to felgi. Jeśli chodzi o stuningowane auta, to czerwony maluch ze złotymi felgami, którego często widzicie w Działdowie został zrobiony przez nas i cały czas go zmieniamy.

Jak długo posiadacie prawo jazdy?
Prawo jazdy posiadamy od 4 lat.

Za którym razem zdaliście prawo jazdy?
Razem z kolegą zdaliśmy za pierwszym razem.

Jakie miejsca w naszym powiecie są wyjątkowo trudne dla kierowców? Co warto byłoby poprawić?
Nie ma takich miejsc dużo. Dobrze byłoby, gdyby została poprawiona droga do jeziora w Szczuplinach. Ogólnie nie narzekamy na drogi, ponieważ sporo się poprawiło.

Dziękuję za rozmowę
My również dziękujemy. Pozdrawiamy wszystkich czytelników Gazety Działdowskiej i fanów czterech kółek oraz zapraszamy na nasze zloty.

Natalia Tomala
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #2810707 | 178.36.*.* 28 paź 2019 14:22

    to nie są tanie rzeczy... Ile dobrze zrobionych i utrzymanych zabytków jest w Działdowie? Bo tuning to na razie tylko wykastrowane egr i dpf, ewentualnie alu fele pospawane...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5