Uroczyste otwarcie salki edukacyjnej dla dzieci

2019-09-18 15:10:00 (ost. akt: 2019-09-18 15:18:54)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

18 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie odbyło się uroczyste otwarcie salki edukacyjnej dla dzieci.
Przybyłych gości powitał Leszek Góralski- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie. Na początku spotkania przedstawił mł. bryg. Tomasza Gajewskiego, który od 1 września pełni funkcję zastępy komendanta. Następnie zaprezentował przybyłym salkę edukacyjną. Podkreślił, że nowe pomieszczenie pozwoli na prowadzenie zajęć dydaktycznych dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

Obrazek w tresci

— Naszym zamierzeniem było połączenie sali multimedialnej z salą imitującą pomieszczenie, w którym mogą przebywać dzieci. Stworzenie scenografii mieszkania, wyposażonego w urządzenia, które mogą być źródłem zagrożeń w celu edukowania dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki salce dzieci będą mogły obrazowo poznawać sposoby zapobiegania zagrożeniem oraz wyrobić w sobie nawyki radzenia sobie w różnego typu niebezpiecznych sytuacjach — mówił Leszek Góralski.

Tomasz Gajewski zaprezentował przybyłym panele edukacyjne, opowiadając o salce oraz prezentując jej wyposażenie. Po uroczystym przecięciu wstęgi odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 4.

Obrazek w tresci

Salka przeznaczona jest do użytku dla dzieci w wieku 5-8 lat, jednak w zależności od wieku uczestników można ją dowolnie konfigurować. Zajęcia edukacyjne prowadzą specjalnie przeszkoleni strażacy. W Polsce istnieje już 81 tego typu sal, w naszym województwie, łącznie z nowo otwartą salką w Działdowie - 5. Dotychczas przeprowadzono ponad 1900 zajęć, w których uczestniczyło 49 000 dzieci i 5000 nauczycieli. W województwie warmińsko- mazurskim przeprowadzono 46 zajęć z udziałem 900 dzieci i 10 nauczycieli.

Obrazek w tresci

zl


[fbpost]https://www.facebook.com/DzialdowoWmplGazetaDzialdowska/videos/648756508967554/">

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pluskowianin #2792851 | 185.4.*.* 18 wrz 2019 15:29

    Dlaczego usunięto komentarze z artykułu "Mieszkańcy Plusek mają dość" i zablokowano mozliwość dalszego komentowania? Kto wydał takie polecenie? Czegoś się obawiacie czy popłynęła za tym kasa? To że jesteście niemiecką gazetą nie zwalnia was z minimalnej uczciwości dziennikarskiej, czy jednak zwalnia? Nie chcecie aby Czytelnicy przeczytali że jednak są przeciwnicy tej inwestycji, że żadna kasa do gminy z tego nie wpłynie bo kościół nie płaci podatków, że żadnych miejsc pracy nie będzie. Kilka lat temu pobudowali tam halę sportową domyślam się że za pieniądze z dotacji i kto z tego korzysta? Jest jakieś Centrum Zdrowia Rybaki, sprawdźcie jakie gmina ma z tego tytułu przychody może to Wam rozjaśni umysł.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5