Święto kukurydzy w Ciborzu

2019-08-20 17:40:18(ost. akt: 2019-08-20 10:59:58)

Autor zdjęcia: um Lidzbark

Dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne, występ zespołu „Ach te baby”, loteria fantowa oraz mnóstwo zabaw z animatorami Domu Kultury to tylko część atrakcji przygotowanych dla całych rodzin podczas kolejnego sołeckiego festynu, który odbył się 17 sierpnia w Ciborzu.
Święto Kukurydzy, bo tak nazywa się wyjątkowe święto mieszkańców tej urokliwej miejscowości, co roku przyciąga coraz większą liczbę sympatyków doskonałej rozrywki i smacznych przekąsek.

Uroczystość rozpoczęło oficjalne otwarcie kolejnej już wiaty na terenie naszej gminy, która tym razem stanęła przy świetlicy w Ciborzu. Dla najmłodszych przedszkole Bajkowy Zakątek przygotowało animacje i malowanie twarzy.

Milusińskich odwiedził też Weluś, lidzbarska maskotka, z koszem słodkości. Nie zabrakło też tradycyjnych konkurencji dla starszych uczestników festynu, podczas których zmierzyć się mogli ze sobą m. in. w nawlekaniu igły na czas, ubijaniu śnieżki, wyścigu w tunelach czy wyścigach w taczkach.

Po wielu sportowo-rekreacyjnych konkurencjach wszyscy mogli posilić się całym morzem słodkości przygotowanym przez Panie z sołectwa.

Zadbano też o solidny poczęstunek w postaci grillowanej kiełbaski, bigosu i grochówki. Wielką, plenerową imprezę zakończyła wspólna zabawa pod chmurką.

um Lidzbark


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kiedy #2779578 | 31.0.*.* 20 sie 2019 21:11

    Kiedy będzie dzień pustaka, buraka, głąba kapuścianego, krowy, świni, kozy. Święto konia obsranego jak krowa. To wszystko dzięki sitarkowi

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5