Zatrzymano złodziei w Lidzbarku

2019-08-01 19:36:37(ost. akt: 2019-08-01 07:43:39)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Lidzbarscy policjanci w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży, do których w ostatnich dniach doszło na terenie miasta i gminy Lidzbark.
Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się trzy rowery i telefon komórkowy. Dwóch spośród trzech sprawców kradzieży już poniosło odpowiedzialność za swoje czyny, a trzeci będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Lidzbarka otrzymali zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego, do której miało dojść 10 lipca w lokalu gastronomicznym na terenie miasta. W wyniku podjętych czynności policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży, którego zatrzymali do wyjaśnienia. Okazał się nim mieszkaniec gminy Lidzbark. Z uwagi na popełnione wykroczenie kradzieży policjanci ukarali mężczyznę mandatem. Odzyskany telefon wrócił natomiast do właściciela.

Kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży policjanci otrzymali 23 lipca. Według zawiadomienia na terenie jednej z miejscowości w gminie Płośnica doszło do kradzieży roweru. W toku podjętych działań funkcjonariusze już następnego dnia dotarli do sprawcy „przywłaszczenia” roweru, którym okazał się mieszkaniec Lidzbarka. Co więcej policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna w dniu wizyty policjantów dokonał kradzieży kolejnego roweru, tym razem na terenie Lidzbarka. Sprawca wykroczeń złożył wyjaśnienia, a policjanci odzyskali skradzione rowery i wystąpili wobec mężczyzny z wnioskiem o ukaranie do sądu.

29 lipca ponownie do Komisariatu Policji w Lidzbarku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Lidzbarku. Także tym razem policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim mieszkaniec gminy miejsko-wiejskiej Biskupiec. Mężczyzna wspólnie z kolegą przyjechali do jednego z ośrodków wczasowych znajdujących się na terenie Lidzbarka w ramach wypoczynku wakacyjnego. Korzystając z uroków pobytu w turystycznej miejscowości, mężczyzna skorzystał również z „okazji” przejażdżki cudzym rowerem przywłaszczając go sobie. Policjanci rower odzyskali, a niesfornego turystę ukarali mandatem za wykroczenie kradzieży.

kpp

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Haha #2770985 | 88.119.*.* 1 sie 2019 21:41

    Wiceburmistrz z żoną w sanatorium miłości ha ha ha ha Jeszcze został rolnik szuka i chłopaki do wzięcia he he

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Piotr #2770899 | 88.119.*.* 1 sie 2019 19:40

    To wszystko dzięki uczestnictwu Bieleckiego w żoną w czarze par

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5