V Festyn rodzinny w Nowym Dworze

2019-07-08 17:00:00(ost. akt: 2019-07-08 13:34:29)
W niedzielę, 7 lipca na placu przy sali OSP w Nowym Dworze odbył się już V Festyn Rodzinny. Nie zabrakło atrakcji, konkursów oraz oczywiście muzyki. Mimo niesprzyjającej pogody przybyło wielu mieszkańców wsi oraz osób z okolicy.
Na imprezie, która, która rozpoczęła się o godz. 13.00 byli obecni burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark Maciej Sitarek, Sekretarz Miasta i Gminy Lidzbark Krzysztof Wieczorek, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Ciesielski, sołtys wsi Nowy Dwór Katarzyna Paradowska oraz Radny Waldemar Skuza.

Główną atrakcją imprezy była wioska Indiańska z Tatanka Art, dzięki której zarówno dzieci jak i dorośli mogli nauczyć się strzelać z łuku. Oprócz tego można było podziwiać indiańskie stroje rekwizyty oraz liczne występy i pokazy na scenie, a także skorzystać z malowania twarzy.

Najmłodsi mieli okazję bawić się na trampolinie i dmuchanych zjeżdżalniach. Dużą popularnością cieszyły się też przejażdżki bryczką. Nie zabrakło również występów Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku. O strefę gastronomiczną zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Dworu. W konkursach z nagrodami brali udział zarówno młodsi i starsi.

Ponadto można było obejrzeć wystawę maszyn rolniczych. Wieczorem natomiast rozpoczęła się zabawa taneczna.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5