Niebezpieczne zdarzenia drogowe w Płośnicy i Przełęku

2019-07-02 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-02 08:21:00)

Autor zdjęcia: kpp

Wystarczyła chwila nieuwagi kierujących pojazdami, by doszło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.
Policjanci powiatu działdowskiego wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych z udziałem motorowerzysty i osobówki oraz samochodu, który wjechał w przystanek autobusowy.

Wczoraj, 1 lipca, w powiecie działdowskim w miejscowości Płośnica w rejonie skrzyżowania ulicy Dworcowej z ulicą Działdowską doszło do zderzenia motorowerzysty z samochodem osobowym. Obecny na miejscu zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący motorowerem marki RHON w rejonie skrzyżowania z drogą podporządkowaną nie zastosował się do znaku "Stop" w wyniku czego uderzył w jadący prawidłowo pojazd marki BMW.

Motorowerem kierował 71-letni mieszkaniec gminy Rybno, natomiast BMW prowadził 26-letni mieszkaniec Płośnicy. Kierującego motorowerem z ogólnymi obrażeniami pogotowie zabrało do szpitala na obserwację. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

Również w gminie Płośnica w miejscowości Przełęk doszło do kolejnego w tym dniu zdarzenia drogowego.
Według policyjnych ustaleń, kierujący samochodem marki Opel 62-letni mieszkaniec Działdowa nie zachował należytych środków ostrożności w wyniku czego na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w przystanek autobusowy. Oprócz kierującego, pojazdem podróżowało dwoje pasażerów, 68-latka i 72-latek, mieszkańcy gminy Iłowo-Osada.
Całą trójkę z uwagi na doznane obrażenia ciała, karetka pogotowia przewiozła na obserwację do szpitala w Działdowie. Kierujący oplem był trzeźwy.

Policja wyjaśnia szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Na miejscu zdarzeń czynności prowadzili strażacy, służba medyczna, policjanci ruchu drogowego z Działdowa, policjanci z Lidzbarka i technik kryminalistyki z Nidzicy.

Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i jazdę z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

kpp


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5