O bezpieczeństwie przed wakacjami – apel z udziałem policjantek

2019-06-21 17:00:00 (ost. akt: 2019-06-21 11:54:31)

Autor zdjęcia: kpp

Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie, jak co roku zorganizowała apel przed wakacjami, do udziału w którym zaprosiła miejscowych funkcjonariuszy Policji.
Celem apelu było przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa i udzieleniu kilku porad dotyczących bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Policjantki z Działdowa uczestniczyły w apelu zorganizowanym przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie dla uczniów wszystkich klas, nauczycieli i pracowników tuż przed zakończeniem roku szkolnego.

Na rozpoczęcie apelu, co stało się już coroczną regułą, głos należał do policjantów, którzy korzystając z możliwości spotkania z młodzieżą przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w domu, na dworze czy podczas podróży w okresie wakacji.

Podczas tegorocznej pogadanki policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa związane z wyjazdami zagranicznymi, nowymi wakacyjnymi znajomościami czy, szczególnie w odniesieniu do dzieci młodszych, samodzielnym oddalaniem się m.in. z placów zabaw, w tym z osobami obcymi i wsiadaniem do cudzych samochodów.

Główną uwagę zwrócono na zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą i niewłaściwym korzystaniem ze zbiorników wodnych. Policjantka przestrzegła przed kąpaniem się w miejscach niestrzeżonych, tzw. dzikich kąpieliskach i wchodzeniem do wody bezpośrednio po opalaniu.

Ponadto zachęcała do korzystania ze sprzętu ratunkowego w postaci kół, rękawków, kamizelek czy materaca, które przydadzą się zwłaszcza osobom, które jeszcze nie potrafią samodzielnie pływać. Następnie uczniom wręczono nagrody i wyróżnienia.

Po części związanej z wręczaniem nagród dla najlepszych uczniów w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach przedmiotowych ponownie głos zabrała przedstawicielka służb mundurowych.

Pozostałym na sali czwartoklasistom policjantka przypomniała o zasadach poruszania się rowerami przez osoby małoletnie do 10 roku życia i te, które zdały egzamin na kartę rowerową, a następnie do rąk dzieci funkcjonariuszki przekazały karty rowerowe.

Dla wychowawców policjantki zostawiły ulotki edukacyjno-informacyjne związane z letnim wypoczynkiem, w tym „Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczeństwo w lesie”, „Bezpieczeństwo na wodzie”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz ulotki informacyjne dotyczące konkursu „Mój pies i woda – Bezpieczna przygoda”.

kpp


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5