Rodzinny piknik PCK

2019-06-14 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-13 11:32:53)

Autor zdjęcia: um Lidzbark

Honorowy Dawca Krwi brzmi dumnie, choć sam krwiodawca to najczęściej ktoś kogo mijamy codziennie na ulicy, nasz sąsiad może krewny. Ot skromna osoba, a dzieli się tym co ma najcenniejszego – kroplą krwi ratującą zdrowie, a nawet życie.
W sobotnie przedpołudnie, 8 czerwca tradycyjnie na Plaży Miejskiej odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Lidzbarku, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie. Głównym motywem pikniku było podziękowanie Krwiodawcom, którzy oddając krew, codziennie ratują innym życie, jak również uświadomienie, że krew to dar który mimo, że ma go każdy, to wielu go potrzebuje, a oddają go nieliczni.

Zgromadzeni mogli postrzelać z wiatrówki na mini strzelnicy, obejrzeć sprzęt przy stoisku Policji, zasiąść za sterami wozu strażackiego z OSP z Lidzbarka a także posilić się wojskową grochówą czy posiłkiem podawanym przy grillu. Amatorzy wodnego szaleństwa mogli przepłynąć się motorówką pod czujnym okiem ratowników WOPR. Na uczestników czekały konkurencje sprawnościowe oraz konkursy m.in. na największą rzeźbę z piasku. Imprezę uświetniły występy dzieci z klubu taekwondo pod okiem trener Katarzyny Gromowskiej. W trakcie imprezy wręczono upominki i nagrody dla dzieci. Organizatorom sprzyjała również piękna pogoda, która przyciągnęła bardzo dużą ilość osób, w tym turystów i wczasowiczów oraz mieszkańców.

um Lidzbark


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5