Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Kempo Tai Jutsu Uzdowo

2019-06-05 19:00:00(ost. akt: 2019-06-05 22:21:34)

Autor zdjęcia: Piotr Kraśniewski - Prezes UKS Uzdowo

W dniu 01.06.2019 r. po raz pierwszy w Uzdowie zostały zorganizowane Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Kempo Tai Jutsu, które jednocześnie stały się memoriałem poświęconym zawodnikowi, trenerowi i przyjacielowi klubu Piotrowi Pietnoczce.
Organizatorem przedmiotowych zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy „UKS UZDOWO”, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Uzdowie, Parafia Miłosierdzia Bożego w Nidzicy oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Uzdowa.

Na początku ceremonii otwarcia mistrzostw nastąpiło przywitanie wdowy po naszym przyjacielu Piotrze - Barbary Pietnoczki, wraz z dziećmi Sarą i Dawidem. Następnie przywitano człowieka, bez którego nie byłoby tej imprezy, twórcę stylu Kempo Tai Jutsu Kancho Ryszarda Jóźwiaka. Później odbył się pokaz kata z interpretacją mistrzów karate shotokan z shihanem Mirosławem Boguskim na czele, z klubu SHOTOKAN-KARATE-SPORT-COMBAT Warszawa. Przywitano również trenera Ełckiego Klubu VIET VO DAO shihana Sylwestra Jankowskiego, który przybył wraz ze swoimi uczniami oraz ich rodzicami na nasze mistrzostwa.

Przedmiotowe zawody rozgrywano w formule walk zapaśniczych dzieci i młodzieży. Wystąpiło w nich pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników w piętnastu kategoriach wagowych. Nasz klub „UKS UZDOWO” reprezentowany był przez dwudziestu sześciu zawodników i zawodniczek. Po zaciętych walkach trwających prawie cztery godziny, nasi zawodnicy zdobyli bardzo dużą ilość medali i pucharów. Medalistami Otwartych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w Kempo Tai Jutsu zostali:

1. Waga poniżej 24 kg – Lena Kusik i Antoni Kopański – złote medale

- Stanisław Bojarowski – brązowy medal

2. Waga 25 - 29 kg – Zofia Koziarz – złoty medal

- Laura Ożga – brązowy medal

3. Waga 30 - 34 kg – Aleksandra Kosek – srebrny medal

4. Waga 35 - 40 kg – Zofia Kraśniewska– srebrny medal

- Amadeusz Majewski – brązowy medal

5. Waga 41 - 46 kg – Maciej Kraśniewski – złoty medal

- Jakub Zieliński – srebrny medal

- Lena Maruszak i Piotr Duda – brązowe medale

6. Waga 47 - 53 kg – Piotr Deptuła – srebrny medal

7. Waga 54 - 60 kg – Szymon Kraśniewski – srebrny medal

8. Waga powyżej 60 kg – Patryk Walkiewicz – złoty medal

- Wiktoria Rogozińska – srebrny medal

- Jakub Lewandowski – brązowy medal

Podczas przedmiotowych mistrzostw kancho Ryszard Jóźwiak wręczył wyróżnienia i certyfikaty za zdobycie kolejnych, wyższych stopni kyu w Kempo Tai Jutsu. Przedmiotowe laury otrzymało aż 10 zawodników „UKS UZDOWO”.

Na zakończenie Wójt Gminy Działdowo Pan Mirosław Zieliński wraz z innymi gośćmi wręczył puchary, medale i nagrody rzeczowe wszystkim zawodnikom biorącym udział w przedmiotowych mistrzostwach organizowanych po raz pierwszy w Uzdowie.

Piotr Kraśniewski - Prezes UKS Uzdowo


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5