Kierującego audi z obrażeniami głowy przewieziono na obserwację

2019-05-22 21:15:10 (ost. akt: 2019-05-22 21:16:51)

Autor zdjęcia: Konrad Usciński

W miniony weekend policjanci z powiatu działdowskiego ujawnili nietrzeźwego kierowcę chryslera i wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i ciężarowej Skanii.
W piątek (17 maja) w godzinach wieczornych policjanci z Lidzbarka zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na Szosie Lubawskiej w Lidzbarku.

W rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 541 z 544 doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Audi A3 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi ciężarowemu marki Scania, w wyniku czego doszło do zderzenia się tych pojazdów. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W wyniku powyższego zdarzenia kierujący audi z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala na obserwację. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia lidzbarska policja.

Z kolei patrol prewencji z Działdowa w tym samym dniu w jednej z miejscowości w gminie Działdowo zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Chrysler. Siedzący za kierownicą pojazdu mieszkaniec gminy Działdowo był nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili kierującemu autem dalsza jazdę i sporządzili dokumentację do sądu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 5 tys. kary finansowej i zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Brawo scania! #2736749 | 176.105.*.* 22 maj 2019 22:04

    scania walnęła go w glacę i od razu klepy pod sufitem mu się ustawiły! Brawo scania!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5