Kierowali pojazdami bez uprawnień

2019-04-17 14:28:45(ost. akt: 2019-04-17 14:52:55)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Miniony weekend był dla policjantów z powiatu działdowskiego bardzo pracowity. Funkcjonariusze ujawnili kilku kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy mimo braku uprawnień.
W niedzielę (14.04.2019r.) w Iłowie-Osadzie na jednej z ulic patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Audi A3. Za kierownicą samochodu siedział 31-letni mężczyzna. Policjanci bardzo dobrze go znali i podejrzewali, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Przeprowadzona kontrola potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy. Z uwagi na wcześniejsze wielokrotne karanie mężczyzny mandatami za jazdę bez uprawnień, tym razem policjanci skierowali wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu.

W tym samym dniu w gminie Lidzbark w miejscowości Piaseczno policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistów. O jeżdżących motocyklami osobach prawdopodobnie bez wymaganych uprawnień policję poinformowała anonimowa osoba. Podczas kontroli okazało się, że są to mieszkańcy Lidzbarka. Dwaj mężczyźni byli trzeźwi, jednak żaden z nich nie posiadał uprawnień wymaganych do kierowania tego rodzaju pojazdami. Za popełnione wykroczenie kierujących jednośladami 38 i 43-latka policjanci ukarali mandatami karnymi.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów dotyczących wymaganych dokumentów i uprawnień do kierowania, a przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym! Na osoby, które kierują pojazdami bez uprawnień czeka mandat w wysokości 500zł lub wniosek o ukaranie do sądu, który może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
(IP)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5