Sukces ucznia z Hartowca w konkursie językowo - plastycznym

2019-04-10 09:54:41 (ost. akt: 2019-04-10 10:09:14)

Autor zdjęcia: Gmina Rybno

„Lubię niemiecki, bo…” - to nazwa wojewódzkiego konkursu plastycznego dedykowanego uczniom szkół podstawowych. Oskar Drzewiński z klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu zajął w nim II miejsce!
Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Olsztynie. Jego celem było zainteresowanie uczniów kulturą krajów używających języka niemieckiego, promowanie właściwego wykorzystania Internetu jako źródła wiadomości oraz umożliwienie uczestnictwa w konkursie uczniom ze zdolnościami nie tylko językowymi, ale również plastycznymi.

Uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu Oskar Drzewiński zajął w konkursie zaszczytne II miejsce! Jury było zgodne, że wszystkie prace uczniów były na naprawdę wysokim poziomie. Dlatego sukces ucznia cieszy jeszcze bardziej! Do konkursu namówiła go i przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Pani Barbara Hartfelder. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 4 kwietnia w Polsko-Niemieckim Centrum Młodzieży Europejskiej w Olsztynie.
(IP)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5