Dwaj nietrzeźwi kierowcy. Jeden kierował motorowerem, drugi osobówką

2019-02-25 13:10:57 (ost. akt: 2019-02-25 13:22:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa w miejscowości Gnojno zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki VonRoad. Pojazd prowadził mieszkaniec gminy Płośnica.
Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości młodzieńca. Badanie wykazało przeszło promil alkoholu w organizmie 21-latka. Policjanci uniemożliwili kierowcy jednośladu dalszą jazdę i sporządzili dokumentację o ukaranie do sądu.

Natomiast policjanci prewencji z Działdowa na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla.

- Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 56-latek kierował wbrew obowiązującemu go sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych - mówi Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

Ponadto przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy Działdowo wykazało, że mężczyzna kierował autem po spożyciu alkoholu. W jego organizmie znajdowało się prawie 0,25 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca opla odpowie zarówno za wykroczenie, jak i za przestępstwo.

(IP)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5