Aby nie płacić podwójnych rachunków, uważaj na to co podpisujesz

2019-02-22 10:30:00(ost. akt: 2019-02-22 10:24:27)
Pamiętajmy również, że podawanie swoich danych takiemu przedstawicielowi jest dobrowolne i tylko od nas zależy czy je podamy.

Pamiętajmy również, że podawanie swoich danych takiemu przedstawicielowi jest dobrowolne i tylko od nas zależy czy je podamy.

Policja przestrzega przed zawieraniem i podpisywaniem umów i zmianą operatora dotychczas świadczonych usług, aby nie okazało się, że będziemy płacić podwójne rachunki.
Na terenie powiatu działdowskiego pojawili się przedstawiciele firmy energetycznej, którzy pukają do domów różnych osób oferując zawarcie z nimi umowy na świadczone przez firmę usługi. Policjanci sprawdzili tożsamość i potwierdzili wiarygodność tych osób. W samym zawarciu umowy z nowym operatorem w zasadzie nie ma nic złego, jeśli faktycznie oferta przedstawiona jest w sposób rzetelny i szczegółowy a przedstawiciel działa w dobrej wierze chcąc pozyskać nowego klienta. Należy jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na zmianę operatora dotychczas świadczonych usług warto wcześniej sprawdzić i upewnić się, co do konsekwencji zerwania czy wypowiedzenia usług obecnemu operatorowi. Dotyczy to wszelkiego rodzaju usług oferowanych przez różne firmy zarówno w zakresie świadczonych usług na energię, telefonię stacjonarną czy komórkową, usługi telewizji kablowej.

Pamiętajmy również, że podawanie swoich danych takiemu przedstawicielowi jest dobrowolne i tylko od nas zależy czy je podamy. Jeśli nie zamierzamy zawierać umowy, bo np. wydaje się nam ona mniej korzystna niż dotychczasowa albo zwyczajnie nie mamy takiej ochoty, to najlepiej nie udostępniajmy swoich danych osobowych, jak również nie dawajmy do wglądu dotychczasowych rachunków, bo na nich także znajdują się nasze dane. Jeśli przedstawiciel nowej firmy chciałby poznać wartość dotychczas ponoszonych kosztów za świadczoną usługę np. w celu ustalenia ewentualnej prognozy kosztów, które osoba ponosiłaby, gdyby zdecydowała się na zmianę operatora, mając przed sobą rachunki sami podajmy widniejące na nich kwoty bez przekazywania do ręki i możliwości spisania znajdujących się na fakturze naszych danych.

Pamiętajmy, że podpisywanie wszelkiego rodzaju umów z firmami niesie za sobą pewne obowiązki ale i konsekwencje prawne. Często firmy zawierają z nami umowę na z góry określony czas - roku, dwóch lat i zastrzegają sobie możliwość wypowiedzenia umowy na krótko przed terminem końca okresu jej trwania. Przedterminowe zerwanie umowy lub jej wypowiedzenie w czasie jej trwania niejednokrotnie może wiązać się z wysokimi karami finansowymi, o których odbiorcy usług nie pamiętają lub nie wiedzą, bo nie zawsze zwracają uwagę na taki zapis podczas zawierania umowy z daną firmą. Przede wszystkim, zanim cokolwiek podpiszemy, zastanówmy się czy warto. Zachowajmy zdrowy rozsądek i dajmy sobie czas na przemyślenie i porównanie ofert. Pamiętajmy, że niczego nie musimy podpisywać od razu. W razie pojawiających się wątpliwości porozmawiajmy z kimś z rodziny lub z kimś, kto doradzi nam i pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.


(IP, KPP Działdowo)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. l-k #2688335 | 185.170.*.* 26 lut 2019 10:15

    no choć jedna pozytywna dla obywatela informacja, nie wpadajmy w sieci, ani w sieci, ani na co dzień.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5