11 kolizji drogowych i jeden nietrzeźwy kierowca

2019-02-15 21:10:22(ost. akt: 2019-02-15 21:15:23)
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze przez wszystkich użytkowników dróg

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze przez wszystkich użytkowników dróg

Śliska nawierzchnia, nieuwaga kierujących pojazdami i brak wyobraźni a w efekcie kilkanaście zdarzeń drogowych z udziałem kierujących pojazdami. To bilans zaledwie jednego dnia służby na drogach policjantów powiatu działdowskiego, którzy musieli interweniować w związku z zaistniałymi zdarzeniami na drogach. Kolejny raz trudne warunki na drogach okazały się zbyt trudne dla wielu kierowców.
Rano policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Wlewek kierujący pojazdem marki Fiat Ducato nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wymijania kierującego pojazdem marki VW Transporter, w wyniku czego doszło do uszkodzenia lusterek w pojazdach i zarysowań pojazdów. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów.

Następnie w Działdowie na ulicy Lidzbarskiej kierująca samochodem osobowym marki Mitsubishi Colt nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Nissan Primera i uderzyła w jego tył.

Na drodze wojewódzkiej nr 544 na wysokości miejscowości Wysoka kierująca pojazdem marki renault Clio nie dostosowała prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadła w poślizg i zakończyła jazdę w przydrożnym rowie. Kobieta była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń.

Z kolei na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Działdowo – Iłowo policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na wysokości miejscowości Kisiny. W tym przypadku kierujący autobusem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Opel Astra, który wpadł w poślizg i został uderzony przez autobus.

W tym czasie inny patrol policji udał się do miejscowości Wysoka na drogę wojewódzką nr 544, gdzie kierujący pojazdem Mercedes Sprinter nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu marki Daf w wyniku czego najechał na jego tył. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu mercedes. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń.

Dzielnicowi z terenu gminy Iłowo-Osada interweniowali w związku z kolizją zaistniałą na skrzyżowaniu Narzym –Brodowo. Kierująca pojazdem marki Peugeot nie dostosowała prędkości do warunków drogowych w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu.

Natomiast policjanci ruchu drogowego wyjaśniali okoliczności kolejnego zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Wysoka. Tu również kierująca pojazdem , w tym przypadku marki VW Golf nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu.

Kolejny pojazd wjechał do rowu na trasie Działdowo-Iłowo. Tym razem kierująca pojazdem marki Skoda Fiesta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zakończyła jazdę w przydrożnym rowie.

W Lidzbarku w trakcie patrolu ulicy Zieluńskiej patrol dzielnicowych ujawnił pojazd marki Renault Megane Scenic, którego kierująca nie zachowała należytej ostrożności podczas wyjazdy z parkingu w skutek czego uderzyła w znak drogowy.

Kolejna interwencja miała miejsce na jednej z ulic w Działdowie, gdzie kierujący pojazdem marki BMW zatrzymał pojazd przed przejściem dla pieszych, natomiast jadąca za nim motorowerem marki FERRO mieszkanka Działdowa nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w jego tył. Sprawczyni po przekazaniu dowodu osobistego pokrzywdzonemu oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Sprawców tych zdarzeń policjanci ukarali mandatami i punktami karnymi, w jednym przypadku zakończyło się na pouczeniu, a w jednym sporządzono dokumentację do sądu.

Ponadto patrol ruchu drogowego na ulicy Grunwaldzkiej w Działdowie zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Audi A3. Pojazdem kierowała 25-letnia mieszkanka gminy Płośnica. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że prowadziła auto po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali 25-latce dokument prawa jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Kobieta odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu. Grozi jej kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze przez wszystkich użytkowników dróg. Kierowco zdejmij nogę z gazu i nie daj się zwieść, gdy nawierzchnia na drodze jest czarna. Dodatnia temperatura w ciągu dnia i przymrozek w nocy, to najbardziej zdradliwe warunki, z którymi spotykają się kierowcy wyjeżdżający rano na drogę. Również na drogach mniej uczęszczanych lub znajdujących się w obrębie kompleksów leśnych, poza terenem zabudowanym warunki na drogach mogą być znacznie trudniejsze niż na terenach zabudowanych czy w mieście. Bądźmy czujni i zachowajmy większą odległość od poprzedzających pojazdów, by w razie poślizgu czy innej przeszkody na drodze mieć czas i miejsce na zareagowanie i podjęcie działania niwelującego ewentualne skutki.

(IP,JNS)

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rr #2683587 | 37.47.*.* 18 lut 2019 09:06

  Zaczol bym od drogowców bo od 4 rano do 9 żadna piaskarka nie jeździła zbiorowy pozew przeciwko tym co powinni i podpisali umowy jak auta w rowach to raptem piaskarka no ludzie paranoja a nie ludzi karać za czyjeś lenistwo

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. a1410 #2682369 | 37.47.*.* 16 lut 2019 07:27

  Prawie same kobiety! Oj drogie panie, jeżeli robi się ślisko to trzeba zostać w domku, a nie pchać się na drogę...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. sidr #2682361 | 157.25.*.* 16 lut 2019 06:39

  ...kierująca pojazdem marki Skoda Fiesta... :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5