Turniej Piłki Nożnej Kościoła Chrystusowego

2019-02-13 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-13 14:02:12)
Drużyna Kościoła Chrystusowego w Działdowie

Drużyna Kościoła Chrystusowego w Działdowie

Kościół Chrystusowy w Działdowie zorganizował w tym roku Turniej Piłki Nożnej. Wzięło w nim udział 6 drużyn, z których najlepsi okazali się baptyści z Olsztyna.
Od jedenastu lat organizujemy Turniej Piłki Nożnej Kościoła Chrystusowego, w którym biorą udział Kościoły różnych denominacji (Chrystusowe, Baptystyczne, Zielonoświątkowe, Ewangeliczne i inne). Zgłoszenia chętnych drużyn są różne i zmieniają się z roku na rok. Najmniejsza potrzebna ilość drużyn by turniej zrealizować to 6. Turnieje odbywają się w różnych miastach okręgu północno - wschodniego.

Rozgrywki przebiegają w atmosferze zdrowej rywalizacji i w duchu chrześcijańskiego braterstwa. Nikt nie przykłada wagi do tego, które miejsce zajmie - liczy się zabawa, wspólnie spędzony czas i możliwość uprawiania sportu w Boży sposób i dla Bożej chwały. Przed rozpoczęciem turnieju wszyscy uczestnicy modlą się o to, aby zabawa się udała. Podobnie po turnieju - dziękują Bogu za Jego opiekę i możliwości, które oferuje.

W tegorocznym turnieju wzięli udział: Kościół Chrystusowy w Działdowie; Kościół Chrystusowy w Lidzbarku; Kościół Chrystusowy w Ostródzie; Kościół Chrystusowy w Płocku; Kościół Chrześcijan Baptystów w Olsztynie oraz Kościół Ewangelicznych Chrześcijan w Toruniu. Zwycięzcami zostali baptyści z Olsztyna, drugie miejsce zajęli ewangeliczni z Torunia, natomiast trzecie Kościół Chrystusowy w Lidzbarku. Drużyna z Działdowa zmieściła się w pierwszej szóstce.

Nad turniejem rozgrywek czuwał pan Mariusz Sowiński, pasjonat piłki nożnej, który wspaniale zorganizował i poprowadził cały turniej. Pomagał mu Krzysztof Świątek z Kościoła Chrystusowego w Olsztynie.

Pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe puchary, wszystkie drużyny dyplomy, a każdy z graczy drobny upominek. Po rozegranych meczach wybrano również - najskuteczniejszego strzelca oraz najlepszego bramkarz.

Celem i zamysłem organizacji tego typu turniejów jest pokazanie, że chrześcijaństwo nie musi być zamknięte w budynkach kościelnych. Można organizować także różnego typu imprezy kulturalne, które integrują i budują wspólne relacje między chrześcijanami.
(IP)


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5