Zaatakowała nożem swoją znajomą. Trafiła do aresztu

2019-02-12 07:17:21 (ost. akt: 2019-02-13 08:31:31)
28-letnia działdowianka za swój czyn trafiła do aresztu

28-letnia działdowianka za swój czyn trafiła do aresztu

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

28-letnia mieszkanka Działdowa ostatnią dobę spędziła w policyjnej celi. Kobieta trafiła tam po tym, jak zraniła inną kobietę nożem. Za spowodowanie uszkodzenia ciała i groźby karalne wobec innej osoby grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 9 lutego policjanci z Działdowa interweniowali w jednym z bloków na terenie miasta w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zranienia nożem kobiety przez inną kobietę. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwie mieszkanki Działdowa, z których jedna posiadała ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej.
- Jak ustalili policjanci, między kobietami doszło do kłótni, w trakcie której 28-latka groziła 30-latce pozbawieniem życia, a następnie ugodziła ją nożem. Pokrzywdzona trafiła do szpitala w Działdowie, natomiast drugą z kobiet policjanci zatrzymali i przewieźli do komendy - mówi Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

28-latka jest podejrzana o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu i kierowania gróźb karalnych wobec 30-letniej mieszkanki Działdowa.

W poniedziałek 11 lutego Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się na odległość 10 metrów i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Za spowodowanie uszkodzenia ciała i groźby karalne wobec innej osoby sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(IP)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5