Kolejny wypadek na trasie Działdowo - Kozłowo

2019-02-10 14:19:55 (ost. akt: 2019-02-10 14:49:03)
Trasa Działdowo - Kozłowo jest bardzo niebezpieczna zwłaszcza w czasie trudnych warunków atmosferycznych

Trasa Działdowo - Kozłowo jest bardzo niebezpieczna zwłaszcza w czasie trudnych warunków atmosferycznych

Autor zdjęcia: Nadesłane

„Parę dni [31 stycznia - przyp. red.] pisałem o tej drodze, że nie jest sypana dziś [niedziela 10 luty - red.] moja siostra miała wypadek. W tym samym czasie były jeszcze dwa inne w tym samym miejscu. Każde auto leżało na dachu w rowie. Co tam się jeszcze ma wydarzyć się żeby w końcu drogowcy wzięli się za drogę.” - apeluje nasz Czytelnik.
Droga, o której pisze nasz Czytelnik, to oczywiście trasa Działdowo - Kozłowo. Według mieszkańca naszego powiatu jest ona zaniedbywana przez drogowców, a warunki do jazdy w czasie zimy są bardzo trudne.

W czwartkowy, 31 stycznia wieczór otrzymaliśmy zdjęcia i filmik, na którym widać samochody ciężarowe stające wzdłuż drogi prowadzącej z Działdowa do Kozłowa. Pojazdy nie mogły podjechać po śliskiej nawierzchni, utrudniając tym samym jazdę na krętej trasie innym uczestnikom ruchu.

— Droga między Kozłowem, a Działdowem jest zakorkowana na każdej górce. Ciężarówki stają w poprzek drogi, mimo że na asfalcie jest przysłowiowe jajko - napisał kierowca. - I gdzie są drogowcy, nie ma! Kiedyś w końcu dojdzie do tragedii - przestrzegł wówczas nasz Czytelnik.

Niestety, mimo sygnałów stan drogi nie uległ zmianie. W sobotę, 9 lutego w godzinach porannych doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiała jedna osoba.
Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 545 na trasie Działdowo-Kozłowo.

W wyniku zderzenia pojazdów kierująca fiatem 58-letnia mieszkanka Działdowa z obrażeniami ciała zabrana karetką pogotowia do szpitala w Działdowie.
Droga nr 545 była zablokowana, a ruchem kierowali policjanci. Wyznaczono objazd przez miejscowości Sarnowo i Malinowo.

Kolejne zdarzenia na trasie Działdowo - Kozłowo miały miejsce dziś rano, tj w niedzielę,10 lutego

—Każde auto leżało na dachu w rowie. Co tam się jeszcze ma wydarzyć się żeby w końcu drogowcy wzięli się za drogę - apeluje nasz Czytelnik, który był świadkiem zdarzenia.

(IP, SW)

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wraca do garów,gdzie jej miejsce! #2690662 | 176.105.*.* 1 mar 2019 20:58

  wraca do garów,gdzie jej miejsce! Będzie ugotowane!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Luk #2686696 | 5.184.*.* 22 lut 2019 23:53

  Jestem kierowca zawodowym z dużym doświadczeniem i droga od koZlowa do dzialdowa zawsze jest tragiczna. Od dwóch lat jeżdżę codziennie ta droga i od znaku „powiat działdowski” jest po prostu masakra, jeszcze Nidzica dba o te drogi ale Dzialdowo to już w ogóle... i wszyscy super kierowcy stosujący się do warunków się tu wypowiadają a tak naprawdę gowno wiecie. Jeśli lecisz sobie spokojnie 60-70 km/h od nidzicy i jest droga odśnieżona i posypana ze jest tylko mokra bo soli nikt nie żałuje a za łukiem wpadasz w poślizg bo zmienia się powiat to możesz jechać i 30 ale jak z dobrej przyczepności wpadasz na lód bo Dzialdowo ma to w dupie to sory... za klimat.... ostatnio był taki lód ze przy 30hm/h nosiło tył pojazdów jak resoraki a od kozlowa piękny suchy asfalt....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. . #2682177 | 178.36.*.* 15 lut 2019 17:29

   Nowe drogi to nic innego jak cyniczne pułapki na kierowców. Nie wybaczają najmniejszego błędu. Ciasne łuki, dyskryminatory na wlotach z profilem jezdni kierującym wprost do głębokiego wybrukowanego rowu. Jak na wlocie do Działdowa od strony Lidzbarka. Wzdłuż jezdni głębokie strome rowy. Najmniejsza nieuwaga, złapanie pobocza i człowiek ląduje w rowie . Skutki dla kierowcy i pasażerów nawet przy nie wielkiej prędkości skutki mogą być tragiczne. Gdyby zamiast kosztownego rowu było szerokie zdrenowane pobocze nie byłoby nawet części opisywanych zagrożeń. Niech zgadnę skąd ta miłość do rowów wzdłuż dróg? Jak sie buduje w systemie zaprojektuj i zbuduj to projekt musi zapewnić duuużo roboty. A że nikomu niepotrzebnej? Jak to? przecież roboty ziemne - kopanie i wywożenie i wwożenie piachu muszą kosztować . Bo wicie piosenka jest śpiewana dla pieniędzy.Wszyscy tym sposobem zarabiają. Holowniki , blacharze ,dziennikarze bo jest o czym pisać, no i za chwilę zakłady pogrzebowe i kwiaciarnie też coś uszczkną.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. wojtt #2681282 | 83.6.*.* 13 lut 2019 23:09

   No i dzisiaj dalszy ciąg czarnej serii ale już z tragedią , teraz już chyba będą sypać nawet w lato

   odpowiedz na ten komentarz

  3. eeetam #2679794 | 188.147.*.* 11 lut 2019 18:13

   ludzie co wy chcecie jak oni mają to wszystko posypać stosując ręczną technologię co sam widziałem na własne oczy na trasie Działdowo Uzdowo gdzie to z ciężarówki załadowanej piaskiem słabowity jegomość posypywał szosę używając do tego łopaty i tak jeszcze gdzieś kilometr za Działdowem jakoś to wyglądało ale później widać opadł z sił i ciężko było się dopatrzeć piasku

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (32)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5