Zderzenie trzech aut na drodze 544 Iłowo - Działdowo

2019-02-08 07:25:22 (ost. akt: 2019-02-08 07:32:53)
Sprawca został ukarany mandatem i punktami

Sprawca został ukarany mandatem i punktami

Trzy pojazdy osobowe zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 544 w gminie Iłowo-Osada.Sprawcę kolizji policjanci ukarali punktami i mandatem karnym.

W środę policjanci z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Kierująca pojazdem marki Peugeot mieszkanka gminy Iłowo-Osada zatrzymała pojazd na skrzyżowaniu w celu dokonania skrętu w lewo, czekając aż z przeciwnego kierunku jazdy przejedzie inny pojazd.

Za jej pojazdem zatrzymał się inny pojazd marki Peugeot kierowany przez mieszkańca Mławy, natomiast jadący jako trzeci pojazd marki Skoda nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w jego tył. Efektem domina uderzony stojący jako drugi pojazd marki Peugeot swoją siłą rozpędu uderzył w poprzedzający go pierwszy pojazd marki Peugeot.
- Sprawca zdarzenia mieszkaniec gminy Iłowo-Osada został ukarany punktami i mandatem karnym - mówi Justyna Nowicka z KPP Działdowo.


Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Przez cały czas prowadzenia czynności na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem pojazdów.

Policja apeluje, kierowco skup się na prowadzeniu pojazdu i zachowaj zwiększoną czujność, szczególnie w okolicy skrzyżowań, przejść dla pieszych i na parkingu. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, zachowując ostrożność i spokój, a przede wszystkim cierpliwość i brak pośpiechu unikniemy wielu niepotrzebnych stłuczek, otarć i kolizji.

(IP)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5